Bęben do drukarki laserowej - co to jest?

Aug 30, 2023 Reset Bębna w Drukarkach BROTHER 0 Comments
Bęben do drukarki laserowej - co to jest?

Bęben to element wymienny drukarki laserowej, który rozpoznasz po wbudowanym światłoczułym wałku.On odpowiada za przeniesienie proszku z tonera na kartkę tworząc odpowiedni obraz.

W zależności od modelu drukarki bęben możesz spotkać jako:

-wbudowana na stałe część drukarki,

-bęben jako oddzielna część wymienna, którą należy wymienić niezależnie od tonera,

-bęben połączony z tonerem, który wymieniasz przy każdej wymianie tonera.

Jak rozpoznać, że toner lub bęben się kończy?

W przypadku tonera sprawa jest prostsza, kiedy wkład drukujący się kończy, druk staje się wyblakły.należy przygotować się na zakup nowego tonera. 

Jeśli na wydrukowanych kartkach widzisz pasy, plamy lub druk jest niewyraźny, wina może leżeć po stronie bębna. Bębny wykorzystują do pracy światłoczuły wałek, który z czasem traci swoje właściwości i nie radzi sobie z odwzorowaniem szczegółów drukowanego obrazu. Jeśli więc zastanawiasz się dlaczego drukarka drukuje dziwne paski, zużyty bęben może okazać się winowajcą.

Wydajność tonera i bębna do drukarki laserowej

Jeśli posiadasz model drukarki, w którym toner i bęben są jedną, zintegrowaną częścią, martwisz się o wymianę jednej części. W przypadku drukarek, gdzie bęben i toner wymieniasz osobno, wymianie tonera nie zawsze musi towarzyszyć wymiana bębna. Bębny mają nawet kilkukrotnie większą wydajność niż tonery. Dlatego jeśli toner i bęben w Twojej drukarce wymienia się osobno, to na kilka wymian tonera, bęben wymienisz raz.

Sprawdź szeroką ofertę naszego sklepu, w której znajdziesz oryginalne oraz zamienne tonery i bębny 24INKS-COM, gwarantujące najwyższą jakość wydruków.

Share This Post :

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: Site url with http://
* Comment:
Type Code
arrow_upward

New Account Register