Drukarka laserowa czy atramentowa? Jaki model wybrać?

Aug 28, 2023 0 Comments
Drukarka laserowa czy atramentowa? Jaki model wybrać?

Wybór między drukarką laserową a atramentową zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika.Warto dokładnie przemyśleć,czego potrzebujemy :)Jeśli szukasz urządzenia do użytku domowego, to wybierz drukarkę o niskich kosztach eksploatacji.

Warto postawić na model, który jest kompatybilny z tanimi zamiennikami tuszów lub tonerów, dzięki czemu zaoszczędzisz na kosztach drukowania.Zwrócić uwagę na funkcje dodatkowe jak m.in. skanowanie, kopiowanie, drukowanie dwustronne czy możliwość drukowania z telefonu.

Te innowacyjne urządzenia umożliwiają drukowanie, skanowanie i kopiowanie dokumentów, grafik, zdjęć czy materiałów reklamowych. Są niezastąpione i przydają się każdego dnia. 

Drukarki laserowe są szybkie i niezawodne!!!

Zdecydowanie są bardziej ekonomiczne a koszty eksploatacji znacznie niższe w porównaniu z urządzeniami atramentowymi. Jeśli potrzebujesz drukarki do biura lub firmy domowej, to model laserowy będzie bardzo dobrym wyborem.

Szybkość działania, świetna wydajność i niski koszt eksploatacji urządzenia – to tylko część zalet nowoczesnych drukarek laserowych. Co prawda, kosztują one nieco więcej, ale w dłuższej perspektywie czasowej ich zakup będzie bardziej opłacalny – zwłaszcza jeśli planujesz często korzystać z urządzenia. Koszt wydruku z drukarki laserowej wynosi nawet 20% mniej, niż ma to miejsce w przypadku modelu atramentowego.

Dlaczego warto wybrać model laserowy? 

- większa wydajność urządzenia,

- szybki wydruk,

- dobra jakość drukowanych dokumentów,

- niskie koszty eksploatacyjne

 

Z kolei drukarki atramentowe sprawdzą się znacznie lepiej do drukowania zdjęć, grafik i innych materiałów kolorowych.Atramentówki są zwykle tańsze w zakupie i właśnie dlatego są częściej wybierane przez użytkowników. Uważaj!! nie wybieraj najtańszej drukarki,bo  jej późniejsza eksploatacja będzie kosztowna!!!.Przed zakupem warto sprawdzić jakość druku, czyli rozdzielczość.To ona jest kluczowa W przypadku drukowania fotografii, grafik i innych kolorów.

Upewnij się również, że drukarka została wyposażona w dodatkowe funkcje jak m.in. skanowanie i kopiowanie. Z pewnością niejednokrotnie z nich skorzystasz:)

Zanim dokonasz zakupu konkretnej drukarki, dokładnie sprawdź, ile kosztują tusze dla danego modelu. Porównaj ceny oryginałów i zamienników, aby mieć pewność, że dobrze wybrałeś.Warto postawić na tusze , które pozwolą Ci na przygotowanie intensywnych i nasyconych wydruków.

Do najważniejszych zalet drukarek atramentowych należą:

- niska cena urządzenia – szczególnie w porównaniu modelami laserowymi,

- mniejsze wymiary,

- stosunkowo niedrogi druk w kolorze,

- większe możliwości drukowania zdjęć, plakatów i innych materiałów.

 

Przed dokonaniem zakupu konkretnego modelu warto zastanowić się nad kilkoma czynnikami jak m.in. koszt pojedynczego wydruku, szybkość urządzenia, jakość wydruku czy dostępność funkcji dodatkowych. 

W naszym sklepie znajda Państwo szeroki wybór niezawodnych  drukarek laserowych i atramentowych firmy BROTHER.

Dostępne są również  oryginalne tusze i tonery firmy  Brother oraz  najwyższej jakości zamienniki 24INKS-COM.

Zapraszamy do zapoznania się z całym asortymentem!!

Share This Post :

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: Site url with http://
* Comment:
Type Code
arrow_upward

New Account Register