Jak skonfigurować nową drukarkę?

Oct 19, 2023 0 Comments
Jak skonfigurować nową drukarkę?

Kupiłeś nową drukarkę i chcesz szybko jej użyć? Zanim zaczniesz korzystać ze sprzętu, czeka Cię jeszcze jeden niezbędny proces, czyli jego konfiguracja.To wcale nie musi być trudne, dzięki naszym wskazówkom dasz sobie radę!!

Konfiguracja drukarki – sterowniki

W większości nowych drukarek w pudełku obok startowych wkładów, papierowych broszur i samego urządzenia często znajduje się płyta CD ze sterownikami.Należy ją umieścić w napędzie CD.Instalator odpali się automatycznie i przeprowadzi nas przez cały proces instalacji. Powie np.: w którym momencie włożyć pojemniki startowe czy podłączyć kabel USB.

Tego nie rób!Nigdy nie wkładaj kabla USB drukarki do komputera przed zainstalowaniem sterowników z płyty lub ze strony producenta. Inaczej dojdzie do błędów uniemożliwiających instalację. Zacznij więc od zapewnienia systemowi odpowiednich sterowników.

Konfiguracja drukarki przy pomocy laptopa.

W większości nowych laptopów nie ma napędów CD.Automatyzacja konfiguracji drukarki uruchomi się po podłączeniu drukarki do laptopa poprzez kabel USB. I tutaj uwaga – kabel USB nie jest częścią zestawu. Sprzedawcy często dorzucają go gratis ale nie zawsze!!Możliwe jest tez zainstalowanie oprogramowania i sterowników bezpośrednio ze strony internetowej producenta. Wystarczy, że w wyszukiwarkę Google wpiszesz frazę „model urządzenia + sterowniki”, aby globalna sieć pokazała nam to w wynikach wyszukiwania.Wówczas otrzymujemy pełną gamę sterowników i oprogramowania wspomagającego, jak np.: monitory stanu czy obsługa drukarki z pomocą nakładki systemowej stworzonej dla naszego modelu.

Jak skonfigurować drukarkę z Wi-Fi?

Konfiguracja drukarki z Wi-Fi również powinna być przeprowadzana poprzez kabel USB. Pobrane ze strony producenta oprogramowanie przeprowadzi nas przez cały proces i podpowie, jak podpiąć drukarkę do sieci.Przed wejściem na witrynę marki Twojej drukarki sprawdź dokładnie, jaki model posiadasz. W ten sposób pobierzesz właściwy program. Na stronie znajdź dział ze sterownikami. Następnie wybierz nazwę swojej drukarki.Upewnij się też, że wytypowane sterowniki są odpowiednie dla systemu operacyjnego w Twoim komputerze (np. wersji Windows 10 64-bitowy albo 32-bitowy, Linux albo macOS).

Jeżeli Twój model łączy się z siecią bez użycia kabla, upewnij się, że sprzęt ma dostęp do Internetu – sprawdź, czy przycisk połączenia bezprzewodowego, który może mieć Twoja drukarka, jest włączony. Konfigurację z Wi-Fi w większości wariantów bezprzewodowych da się wykonać z poziomu urządzenia. Takie drukarki zwykle mają ekrany. Na wyświetlaczu odnajdź właściwą sieć, a potem wpisz wymagane hasło. 

Pamiętaj koniecznie, by nową drukarkę oznaczyć na komputerze jako domyślną – oczywiście jeżeli to jedyny model drukarki w Twoim domu. Unikniesz w ten sposób wybierania właściwego sprzętu przed każdym procesem drukowania.

Sama instalacja sterowników to jednak nie wszystko!!

Każda nowa drukarka jest odpowiednio zabezpieczona. Po wyjęciu urządzenia ze styropianowych wypełniaczy, które chronią ją przed uszkodzeniami mechanicznymi.Należy również usunąć taśmy i folię zabezpieczające. 

Share This Post :

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: Site url with http://
* Comment:
Type Code
arrow_upward

New Account Register